Рік: 2002
Жанр: боевик
Виробництво: Франция
Актори: Стивен Дорфф
Опис:
"Нестирмні" любителі "зелені"
Що буває, коли десант kino-teatr'у запрошують на прем'єрні покази?
"Кожний раз - гарний час!". Цього разу у "Кінопалаці" було саме так.
Що було незвичним одразу - так це білети у вигяді банкнот "One hundred Steals" із зображенням людини в масці і з підписом "Нестримні" замість Франкліна. Далі події розвивалися дуже швидко: фуршет, конкурси і (вау) розигриш призів. Після такої прелюдії глядачі були готові до всього. А тим більше до екстріму в "Нестримних" - бюджетному екшені "європейського розливу".
Не так уже й багато потрібно для хорошого фільму у стилі екшн: потужний саундтрек, пара симпатичних мордашок, непереобтяжливий зате динамічний сюжет та гра з різними вогнестрільними цяцьками.
У "Нестриманих" цього вистачає. Саундтрек доволі оригінальний: лише два сингла, а решта пульсуючі варіації на ритмічні вібрації. І пара облич знайшлася: Стівен Дорф (відомий хіба що по "Блейду", де він зіграв вампіра-центрового) та Наташа Хенстрідж ("Всі 9 ярдів", "Привиди Марсу"). А вже до чого сюжет непереобтяжливий...
Група молодиків любителів екстірму здійснює нальоти на банківські установи з метою заволодіння грощовими знаками у великій кількості. І роблять це не просто, а дуже просто. Щоправда задіюється арсенал X-Games: блейд-ролики, гірські велосипеди, скай-дайвінг на парашютах, траки і старий добрий Фолькс-Ваген фургон з часів першого Вудстока. Як я не чекав на сноу-борди, то так і не дочекався (Це тобі не Джеймс Бонд, це есктрімери-ентузіасти). Але не можна розбагатіти не залишивши когось із носом. Так і тут: з носом залишається корумпований поліцейський (Брюс Пейн (Темниці і дракони)). Проте все повертається проти екстрималів і їх починає шантажувати інша група скромних любителів зелені на чолі з тим же поліцейським. І ідуть все нові і нові завдання...
Мало не забув роль Наташі Хенстрідж: вона грає естрімалку-копівку, яка знає грабіжників, але ... але Кіану Рівса в "На гребені хвилі" з неї не вийшло.
Діалоги прохи зарихтовані непоганим дюбляжем, але їх єдина функція слугувати сполучником між моментами динаміки. Драми у фіналі не було, тому все було достаньо передбачувано. Рантайм в 83 хвилини також іде не на користь та популярність фільму.
Серед речей, що сподобались був персонаж - проповідник-психопат із відповідними замашками і з перукою у стилі Елвіс. (За сюжетом він вирішував питання з "брудною білизною свого босса"). Крім того - титри і непогана динаміка на початку фільму. Гумор, який силувався пробитися, місцями навіть був присутній. Його підкріплювали веселі коментарі у залі. Непогані були сцени автомобільних погонь, але вони якось потопали у непродуманості і невиразності сценарію. А нарізкою кадрів вже нікого не здивуєш...
Європа ще не навчилася освоювати бюджети (у даному випадку 15 млн. доларів), щоб створити щось проривне і тим більше культове у стилі "екшн". Заокеанські актори не допомагають цій справі аж ніяк.
Що значить той факт, що у кожній новій країні фільм іде за іншою назвою? (А роздумів над нею було чимало: Пограбування (Heist), Team Riders, $teal, Steal і (чомусь) "2-11"). На мій погляд лише одне: невпевність у комерційному успіху.
Vitaly Zhyvyi
Коментарі